Schwertberg/Rakousko – březen 2022

ENGEL drží pospolu. V rakouských závodech a na mnoha pobočkách výrobce vstřikovacích zařízení se sídlem ve Schwertbergu začaly během velmi krátké doby probíhat pomocné akce pro lidi zasažené válkou na Ukrajině. „Jsme velmi mile překvapeni a hrdí, s jakou samozřejmostí se tolik zaměstnanců zapojuje a jak zákazníci a partneři podporují naše iniciativy,“ říká Stefan Engleder, CEO skupiny ENGEL.

Jako okamžitou pomoc poslal ENGEL AUSTRIA 100 000 euro organizacím Lékaři bez hranic, Soused v nouzi a Červený kříž. ENGEL Německo vybral během 24 hodin 25 000 euro pro ukrajinskou farnost v Hannoveru, a dary stále přicházejí. Přes farnost peníze dorazí okamžitě a přímo tam, kam mají.

Velké osobní nasazení panuje také ve východoevropských pobočkách, kde se zaměstnanci ujímají uprchlíků. Například ve výrobním závodě v české Kaplici zaměstnává ENGEL kolem 100 zaměstnanců původem z Ukrajiny, pro jejichž příbuzné byly uvolněny byty.

„Děláme teď, co je v našich silách, abychom pomohli lidem. Jsme rodinným podnikem a také celosvětově jedna velká ENGEL rodina. To je v tuto chvíli velmi znát,“ říká Stefan Engleder. S devíti výrobními závody a více než 30 pobočkami – mimo jiné i v Kyjevě – je skupina ENGEL zastoupena po celém světě.

Starost a pochopení zaměstnanců ENGELu směřuje ke všem Ukrajinkám a Ukrajincům. Zároveň ENGEL myslí na ty lidi, kteří podstupují osobní riziko, aby bojovali za mír.

ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je lídrem v plastikářském průmyslu. Skupina ENGEL dnes nabízí všechny technologické moduly pro zpracování plastů z jednoho zdroje: vstřikolisy pro termoplasty a elastomery a automatizaci, kdy jsou zároveň jednotlivé komponenty samy o sobě konkurenceschopné a úspěšné na trhu. S devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea) a s pobočkami a zastoupením pro více než 85 zemí poskytuje ENGEL svým zákazníkům optimální podporu po celém světě, aby byli díky novým technologiím a nejmodernějším výrobním zařízením konkurenceschopní a úspěšní.