ENGEL je výjimečný nejen tím, že je světovou jedničkou ve výrobě vstřikolisů, ale také tím, že se o své kolegy pečlivě stará. Nejde jen o dobré finanční ohodnocení, ale i velké množství benefitů, které vytváří skvělé podmínky.

Firma ENGEL v Kaplici, jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů na jihu Čech, zaměstnává v současné době již více než 1 100 lidí a specializuje se na výrobu klíčových komponentů pro vstřikovací lisy jako jsou kovové dílce, elektrorozvaděče, dopravníková a automatizační technika, ohrazení a podesty ke strojům. Zároveň se pod střechou závodu nachází konstrukční kanceláře a oddělení softwarového vývoje s pobočkou v Českých Budějovicích.

Moderní výrobní hala byla otevřena v roce 2009 a již v roce 2018 byla rozloha závodu, z důvodu stále rostoucí produkce, zdvojnásobena.

Mezi zákazníky ENGELu patří společnosti vyrábějící plastové komponenty v oboru automotive, medical, potravinářství či telekomunikace. Těmi největšími jsou např. Lego, Samsung či BMW.

Značku ENGEL však netvoří pouze špičkové stroje, do detailu propracované technologie či důraz na čisté prostředí jednotlivých pracovišť, základem úspěchu tohoto nad národního kolosu jsou již od samého počátku především schopní zaměstnanci.

ENGEL si svých zaměstnanců velmi váží, proto nabízí celou řadu finančníchi nefinančních bonusů a benefitů, mezi které mimo jiné patří příspěvek na Vánoce a dovolenou, prémie za hospodářský výsledek nebo příspěvek na dopravu. V rámci prevence a ochrany zdraví našich spolupracovníků nabízí zaměstnavate nově i služby fyzioterapeuta nebo očkování proti klíšťové encefalitidě přímo v závodní ordinaci.

ENGEL je rodinná firma, a proto není výjimkou, že v kaplickém závodě pracuje v týmech častokrát většina členů rodiny, kdy děti nejen zaměstnanců jsou vzdělávány ve vlastním učňovském středisku, kde za svou praxi dostávají stipendium.

Engel Kaplice

Pomáhat nám dělá radost - ENGEL rovněž finančně či materiálně podporuje různé charitativní projekty jako sbírka pro Moravu, za vypitou kávu pomohly peníze onkologicky nemocným dětem a peníze utržené z burzy vyřazeného nábytku udělaly radost v mateřských a základních školách. Zároveň jsou již tradičně organizovány pro zaměstnance velkolepé vánoční večírky, letní grilovačky v parku závodu nebo snídaně pro radost. V neposlední řadě reaguje firma na aktuální situaci a nabízí pomoc rodičům s hlídáním dětí formou příměstských táborů, které se konají v areálu firemního parku.

Máme radost, že můžeme společně pomáhat cíleně a tam, kde je potřeba.

ENGEL stále roste. Modernizuje a buduje nová pracoviště. Zvýšená poptávka a nedostatek pracovní síly se projevuje nejmarkantněji v dělnických profesích. „Nyní se opravdu setkáváme se zvýšenou poptávkou na různé profese a pracovní pozice napříč firmou. K tradičně nedostupným se řadí svářeči, elektrikáři a montážní personál. Lidé hledají stabilního zaměstnavatele a tím ENGEL určitě je“ dodává vedoucí personálního oddělení David Dědič.

Engel Kaplice

Víte, že...

  • rodinnou společnost založil roku 1945 v Rakousku Ludwig Engel
  • má 9 výrobních závodů a obchodní zastoupení ve více než 85 zemích
  • roční obrat firmy za rok 2020/2021 činil 1,1 miliardy eur
  • celosvětově zaměstnává 6 400 lidí
QR